Solucan gübresi üretimi son 10 yıldır en kazançlı yatırımlardan biri olarak görülmektedir. Bunun sebebi solucan gübresinin yararlarının da yine son dönemlerde ortaya çıkmasıdır. Solucan gübresi bitkilerin hızlı bir şekilde büyümesine sebep olurken aynı zamanda kaliteli mahsüller yetişmesini de sağlamaktadır. Bu sebeple de satışı oldukça iyi olan gübre çeşitlerinden biridir. 

Solucan Gübresi Üretimi

            Solucan gübresi üretimi yapmak ciddi bir iştir. Planlı bir şekilde çalışmak gerekmektedir. Öncelikle solucan gübresi üretimi yapabilmek için önce bir yere ihtiyaç vardır. üretim sürecinde seçilen yer, ekipman, solucan türü oldukça önemlidir. Bunlar doğrudan solucan gübresi üretim miktarını ve kalitesini etkileyen unsurlardır. 

            Solucan gübresi üretebilmek için çok sayıda solucana ihtiyaç duyulmaktadır. Solucan küçük bir canlı olduğundan birim üzerinden hesaplandığında oldukça az gübre elde edilmektedir. Bu sebeple üretim sürecinde binlerce solucan kullanılmaktadır. Solucanların sayısı ve cinsi, üretici tarafından karar verilen özelliklerdir. Solucanlar günlük olarak kendi ağırlıkları kadar besin tüketir ve gübre üretir. Bu gübreler bir süre biriktikten sona satışa hazır hale gelmiş olur. 

Solucan Çadırı Özellikleri 

            Ekin Çadır uzun yıllardan beri çadır üretimi ile ilgilenmektedir. Üretilen çadır çeşitleri arasında inşaat çadır, hayvan çadırı ve mantar çadırı gibi başka çadır türleri de vardır. Ekin Çadır, çadır kurulumunda kullanılan her bir parçayı da kendisi üretmektedir. Aynı zamanda çadırların ülkenin her yerinde kurulumunu da yapmaktadır. Buna Mersin solucan çadırı çeşitleri de dahildir. Kurulum profesyonel ve uzman ekipler tarafından oldukça kısa sürede gerçekleştirilmektedir. 

            Solucan çadırı ısı yalıtımlı bir şekilde üretilmektedir. Bu solucan gübresi için uygun olan hava koşullarının sağlanması açısından son derece önemlidir.  Aynı zamanda çadırlar içerisinde raf sistemi de bulunmaktadır. Bu da üreticinin çadır içerisinde daha rahat bir kurulum yapabilmesi amacı ile düşünülmüş ayrıntılardan bir tanesidir. Solucan çadırı tasarlanırken üretim sürecini en kolay hale getirecek ayrıntılar hesaplanmıştır. Ekin Çadır solucan çadırı satışının yanı sıra, solucan gübresi üretimine ilişkin bilgileri üretici ile paylaşmaktadır. Buna ek olarak solucan gübresi üreticileri için verilen devlet destekleri ile ilgili de bilgiler vermektedir. 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com