Ülkelerin temel ekonomik etkinlikleri arasında yer almakta olan tarımsal üretim geçmişten bugüne var olan önemini korumaktadır. Tarımsal üretim faaliyetleri gerçekleştiren çiftçiler, üretmiş oldukları ürün miktarlarını artırabilmek ve birim alandan daha fazla verim elde edebilmek adına çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Birçok çiftçi birim alandan elde edilen verimi artırabilmek adına tarımda gübreleme yöntemini kullanmaktadır. Tarımda kullanılmakta olan gübreler de çeşitli kimyasallar içermekte olduğundan dolayı insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir. Bu durumun bilincinde olan tüketiciler organik ürün tüketmeye yönelmiş durumdadır. Elbette, sağlığa zarar vermekte olan bu kimyasal gübreler toprağa da zarar vermekte ve ilerleyen süreçte topraktan elde edilen verimi de düşürmektedir. Bu durum tarımsal üretimde yeni yönelimleri beraberinde getirmiştir. Netice itibariyle günümüzde organik bir gübreleme yöntemi olan solucan gübreciliği önem kazanmıştır. 

Solucan Gübresi

            Solucan gübresi, Kaliforniya solucanı adı verilen özel bir solucan türü vasıtasıyla elde edilmektedir. Organik olma özelliğine bağlı olarak birçok çiftçi tarafından tercih edilen bir gübreleme sistemidir. Ayrıca solucan gübresi doğal yapısı itibariyle üretimi artırmakta ve toprağın yenilenme sürecinde ona katkıda bulunmaktadır. Birçok çiftçi yapmış olduğu açıklamalarda üretimde solucan gübresi ile elde edilen gelirlerin diğer gübreleme yöntemlerine göre daha fazla olduğunu beyan etmişlerdir. Solucan gübreleme sistemi birçok çiftçi tarafından kullanılabilecek olduğu gibi birçok girişimci tarafından da yeni bir iş kapısı olarak değerlendirilmektedir. Solucanlar beslemesi kolay olan canlılardır. Solucanların genel besin maddesi taze sığır artıklarıdır. Bunun haricinde solucanlar bir takım evsel atıklar ve çay posaları ile de beslenebilirler. Eğer sizde bir girişimci olarak solucan gübreciliği yapmak istiyorsanız ilk işiniz iyi bir çadır edinmek olacaktır.

Çadır Özellikleri

            Firmamız tarafından üretilmekte olan bütün çadırlarımız A sınıf kalite malzemelerden üretilmekte olup tamamen isteğe bağlı boyutlarda üretimi gerçekleştirilmektedir. Firmamız tarafından kurulumu gerçekleştirilen bilecik solucan çadırı girişimcimizden tam not almış durumdadır. Ayrıca firmamızdan sipariş edilmekte olan bütün ürünlerimiz uzman ekibimizce yerinde montaj edilmektedir. Firmamız bünyesinde üretilmekte olan bütün ürünler uluslararası standartlarda olup bütün sertifikalara eksiksiz sahiptir. Firmamız solucan gübreciliği yapma konusunda bilgi edinmek isteyen girişimcilere de ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com