Solucan Gübresi Faydaları Nelerdir?

            Solucanlar günümüzde değer pek fazla bilinmeyen, daha çok çamur ve gübreli alanlarda yaşayabilen canlı türüdür. Birçok faydaları bulunmaktadır. Faydalarına ilişkin girişimci insanlar solucan gübresi adına işlerini icra etmektedirler. Solucan gübresinin faydası ise seralarda, çiftliklerde, bahçelerde, kısacası hemen hemen tarım işlerini yapan her yerde topraklara gereken gübreyi sağlar ve toprağa gereken besinleri verir. Ayrıca solucanlar bulunduğu toprak türünü canlı tutar ve toprakta oluşacak, toprağa zarar veren canlı türlerini de yemektedir. Solucan gübresi işi yapmak zor olmamakla birlikte hatırı sayılır ölçüde gelir de sağlamaktadır. Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılmasıyla Türkiye’de de kullanılmaya başlamıştır solucan gübresi. Bu sektörün yeni yeni canlanması ile girişimci ve yatırımcılar için büyük fırsat olarak değerlendirilmektedir. 

Solucan Gübresi Faydaları;

– Eklenilen topraktaki, toprağa zararlı bakteriler ile rekabet ederek toprağın zarar görmesini önler.
– Yabani ot tohumu içermemektedir. 
– Toprağa katılan suyu, havayı ve toprağı zararlı yönde etkilemez.
– Toprakta uzun süre faaliyet gösterdiği için toprakta bulunan besinin uzun süre hayatta kalabilmesini sağlamaktadır. 
– Toprakta Hh dengesinin, sürtüktür ve nem gibi özelliklerinin dengelenmesini sağlar.
– Dışarıdan oluşacak bir takım etkilere karşı bitkiyi korumaktadır. 
– Solucan gübresi ile yetişen bitkilerde nitrat kalıntıları bulunmaz. 
– Kompostların daha etkili olmasını sağlamaktadır.

Solucan Çadırı Montaj İşlemleri

            Solucan çadırları, solucanların bir takım ihtiyaçlarını giderip üreme gibi işlemlerinin devam edilebilmesi için kullanılan çadırlardır. Ayrıca solucan çadırları yalıtımlı çeşitleri ile hizmet vermektedir. Kısa sürede solucan gelişimi açısından önemli verimler alınabilmektedir solucan çadırlarından. Solucan gübrelerinin üretimi solucanların gelişimi ve üremesiyle orantılı olarak artmaktadır. Solucan gübresi elde edebilmek için ise solucan çadırı sahibi olunması yeterlidir. 

            Solucan çadırı sahip olabilmek ve solucan gübresi işi yapabilmek için yeterli bir sermaye ve solucan çadırı için gerekli ekipmanlarını ve montajı sağlayacak olan firma bulmak gerekmektedir. Bu ekipmanların temini, montaj işlemleri ve destek alacağınız konu hakkında bilgileri sunan departman ile solucan çadırı işini yapabilmektesiniz. Solucan gübresi üretimini hazırda Kilis’de yapan birçok solucan çadırı bulunmaktadır. Kilis solucan çadırı temini ve daha birçok bilgi ve destek için ilgili firmamızdan yardım alabilirsiniz. www.ekincadir.com.tr
 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com