Gübrenin tarımda oldukça büyük bir yeri vardır. Bu nedenle de her türlü tarım işlerinde çeşitli gübreler kullanılmaktadır. Fakat dönem dönem, daha farklı ve alışılmışın dışında gübreler üretilmekte ve diğerlerinden daha faydalı olduğu için üreticiler tarafından bu gübreler tercih edilmektedir. Bahsi geçen gübrelere de solucan gübresi örnek olarak verilebilmektedir.

Solucan Gübresi Nedir?

            Solucan gübresi, diğer gübre çeşitleriyle aynı mantıkta üretilmektedir fakat üretim süreci bir hayli meşakkatlidir. Üreticiler, üretimi gerçekleştirebilmek için ilk olarak 50 – 100 bin arasında solunca edinmektedirler. Bu solucanlar da kısa süreler içerisinde büyük bir hızla üremekte ve aylar içerisinde mevcut solucan sayısı milyonlara ulaşmaktadır. Fakat bu sayının artması ile birlikte de günlük yiyecek gideri büyük ölçüde değişiklik göstermektedir.

            Her solucan, günlük yaklaşık olarak kendi ağırlığı kadar yiyecek tüketmektedir. Dolayısıyla kendi ağırlığı kadar da atık dışarıya bırakılmaktadır. Üzerinden kısa bir zamanın geçmesi ile birlikte de bu atık fazlasıyla yararlı ve etkili bir gübreye dönüşmektedir. Süreç olarak, diğer gübreler ile aynı olmasına rağmen solucan gübresinin üretimi, üreticiyi daha fazla uğraştırmaktadır. Fakat, Türkiye’de çok az miktarda üretildiği için, mevcut üreticiler de solucan gübresinin üretiminden yüksek miktarlarda kazanç elde edebilmektedirler. Bu nedenle devlet teşviklerinden faydalanabilmek için de bir an önce solucan gübresi üreticiliğine başlamak farklı tarım firmaları tarafından tavsiye edilmektedir.

Solucan Çadırının Özellikleri

            Solucan gübresinin yetiştirilebilmesi için devamlı olarak üretimin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bunun için de doğal olarak yılın her döneminde üretimi devam edilmelidir. Fakat hava koşulları solucanların üremesine engel olabileceği gibi, gübre üretimini de fazlasıyla yavaşlatmaktadır. Bu sebeple de her dönem üretimin yapılabilmesi için kapalı ve ısı yalıtımlı bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alan da genellikle çadırlar ile oluşturulmaktadır.

            Ekin Çadır, her türlü çadır ihtiyacını uygun fiyatlar ile karşılayan oldukça büyük ve müşteri memnuniyetini önemseyen bir firmadır. Şirket, Rize solucan çadırı üretimini yapmakta ve aynı zamanda üretim sonrasında da montaj işlerini tamamlamaktadır. Tüm bu hizmetler, VAN bölgesinde müşterilere sunulduğu gibi, yakın tarihlerden bu yana Türkiye’nin dört bir yanına sunulmaya başlamıştır. Bu sayede şirketin mevcut müşteri kitlesi de fazlasıyla artmıştır.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com