Tarım sektörünün gelişebilmesi ve ilerleyebilmesi için devlet tarafından çiftçilere sürekli olarak çeşitli teşvik kredi imkanları sağlanmaktadır. Fakat bu imkanlardan faydalanabilmek için çiftçilerin belirli şartları tamamlaması ve uygunluk alması gerekmektedir. Bu süreçte de çeşitli firmalar ile çalışılabileceği gibi, firmaların ücretsiz hizmetlerinden faydalanmak mümkündür.

Ekin Çadır Hizmetleri

            Ekin Çadır, müşterilerine her anlamda destek vermeyi amaçlayan bir firmadır. Firma bünyesinde yer alan çok sayıdaki profesyonel ve deneyimli personeller, her tipten çadırın üretimini bizzat gerçekleştirmektedirler. Ayrıca, üretimi yapılan çadırların da montaj işleri yine aynı şekilde firma tarafından yapılmaktadır. Tüm üretim ve montaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından da, Ekin Çadır tarafından iş hakkında üretici adaylarına gerekli bilgiler aktarılmaktadır. Bu bilgiler, yapılacak işe ve iş koluna göre değişiklik göstermektedir. Mantar üretimi yapacak olan kişilere mantar üretimi, solucan üretimi yapacak kişilere ise solucan gübresinin üretimi hakkında detaylı bilgiler aktarılmaktadır.

Solucan Gübresi Üretimi

            Solucan gübresi, Amerika’da ortaya çıkmış ve dünya çapında en fazla 10 yıldır kullanılan bir gübre çeşididir. Diğer tüm gübre türlerine göre fazlasıyla faydalı olan gübre, Türkiye’de de yaklaşık olarak 3 yıldır kullanılmaya başlanmıştır. Ülke sınırları içerisinde üreticisi çok az olduğu için, genellikle ithal gübre alınmaktadır. Piyasada bu denli gübrenin az bulunması da, yerli solucan gübresi üreticisinin oldukça fazla miktarlarda kazanç elde etmesini sağlamaktadır.

            Solucan gübresinin üretimi için başlangıçta binlerce solucana ihtiyaç duyulmaktadır. Solucanların temin edilmesi ve üremenin büyük ölçüde tamamlanması ile birlikte de direkt olarak gübre üretimine geçilebilmektedir. Sonrasında da yüksek miktarlarda kazanç sağlamak mümkün hale gelmektedir. Fakat bunun için öncelikle uygun ortamın sağlanması gerekmektedir.

            Solucan gübresi üretebilmek için genellikle çadır tercih edilmektedir. Ekin Çadır tarafından üretilen çadırların tamamı ısı yalıtımlı olduğu için, üretime oldukça elverişlidir. Ayrıca Muş ve çevresinde oturan üretici adayları, Ekin Çadır’ın Muş solucan çadırı satışı yapmaya başlaması ile birlikte çeşitli hizmetlere daha kolay ulaşabilir hale gelmişlerdir. Firma tarafından üretici adaylarına aktarılan bilgiler, neredeyse her kişinin bahsi geçen üreticiliği yapabilmesini mümkün hale getirmektedir. Bu da Ekin Çadır’ın tercih edilme oranlarını büyük ölçüde etkilemektedir.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com