Solucan Gübresi Özellikleri ve İçeriği Değerleri

Solucan gübresi üretimi, dünya çapında tarım alanında ilerleyen boyuta sahip olmuş bir sektördür. Bu sektörün canlı olması durumu toprak içeriğine kattığı değerler ve sonucunda elde edilen tarım ürünleridir. Solucan gübresinin içeriğindeki değerleri ve solucan gübresinin özellikleri, toprağa karşı olan büyük ölçülerde ki verimini göstermektedir. Solucan gübresinin özellikler ve içerik değerleri aşağıda yer almaktadır.

– Bitkinin tohum ekimi döneminde uygulanabilir.
– Toprak parçacıklarının birbirleri ile kenetlenme gücünü artırır. 
– Toprak ısısını önemli ölçüde artırmaktadır. 
– Bitkinin bir takım hastalıklara karşı bağışıklığını arttırmaktadır.
– Bitkinin ürün verme döneminde uygulanabilmektedir.
– Topraktaki doğal solucan sayısını arttırmaktadır.
– Toprağın verimini büyük ölçülerde arttırmaktadır.
– Ürünü doğal tat, aroma ve renk kalitesine kavuşturur.
– İçindeki sağlık için gerekli olan vitaminlerin miktarını arttırmaktadır.
– Her yıl değişik ürün ekmeye gerek yoktur. Toprak besin içeriğinde azalma meydana gelmemektedir. 

Solucan Gübresi İçeriği ve Değerleri

İçerik değerleri, solucan gübresinin toprağa ve bulunduğu mekana zarar vermediğini gösteren ibarelerdir. Bu ibareler de aşağıda yer almaktadır.

Organik madde : %40- 55 arasında değişmektedir.
Humik Madde : – 25 arasında değişmektedir.
PH : 7.5 – 9.5
Toplam Azot : %1.5 – 2.5
Toplam Fosfor : %1 – 2
Nem : %20 – 30
Toplam Potasyum : %1.5 – 2.5

Muğla Solucan Çadırı

            Solucan çadırları, solucan beslemek, solucan üretimi yapmak ve solucan gelişimi sağlamak amacıyla kullanılan çadır çeşitleridir. Bu çadırlar ticari amaçlar ile kullanılmaktadır. Özellikle küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık yapan hayvan besicileri bu çadırlarda branda kalitesine dikkat etmektedir. Endüstriyel alanda güçlü firmalar ile solucan çadırları satın alabilmek mümkündür.

            Özellikle Muğla ilinde solucan gübresi  üretimi artmaya başladığı için Muğla solucan çadırı ücretleri ve hangi firmadan alınması gerektiği konularını ortaya çıkarmıştır. Solucan çadırı satın almak isteyen müşteriler öncelikle site üzerinden detaylıca araştırma yapmalıdır. Uygun ürünler ile birlikte çadır temin edilmelidir. Çadır kurulum işi firma tarafından yapılır. Solucan çadırı yanında gerekli olabilecek birçok malzeme ve ekipman da site üzerinde bulunmaktadır. Solucan çadırları ücretleri istenilen boy ve ebatlara göre değişiklik göstermektedir. Solucan çadırları hakkında bilgi sahibi olmak ve diğer konular hakkında bilgi sahibi olmak için site üzerinden iletişim sağlanılabilmektedir.
 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com