Organik Gübre Üretin Para Kazanın

            Kimyasal gübreler her kullanımında toprağın alkalilik düzeyinin artmasına, toprağın biraz daha güçsüzleşmesine neden olur. Kimyasal gübreler toprağın pH dengesini bozar. Toprağın su tutma kabiliyeti yok olarak toprak dokusu bozulur, sonuçta da toprağın hava alamamasına neden olur. Organik gübreler ise bunun tam tersi etki gösterirler. Organik karbon içerdiklerinden ve humusça zengin olduklarından bitki için gerekli olan vitaminler toprağın içinde fazlasıyla bulunur. 

İşinizin Kurulmasında Danışmanlık Alın

            Solucan gübresi işi ülkemiz için yeni bir iştir. Solucan gübre üretimi, tesisin kurulması işi bir bilen tarafından yürütülmelidir. Kütahya solucan çadırı kurmak için hava koşullarına dikkat edilmesi, çadır malzemesinin soğuk ve don olaylarına karşı dikkatle seçilmesi gereken bir ilimizdir. Solucanlar 12-25 derece sıcaklıkları arasında normal yaşarlar, sıcaklık düştüğünde solucanlar yemeyi bırakırlar ve uykuya geçerler. Çoğunlukla da uyku uyurken açlıktan ölürler. Kışın aşırı soğuk olan bir yerde solucan beslemenin en iyi yolu, çadırın yalıtımını iyi yapmak ve soğuğun çadırın içinde hissedilmemesini sağlamaktır. Çadırın içinde bulunulan solucan kaplarının üzerini 60-70 cm yaprak ve samanlarla da örtüp solucanların hissedeceği sıcaklığı biraz daha arttırabilirsiniz. Ortamın nemi de 80% civarında olmalıdır.

İşe Girmeden Önce İyi Araştırın

            Piyasada bu işte para olduğunu gören ve işi iyi bildiğini iddia eden insanlar var. İşe girecek olan girişimcilerin iyi araştırma yaparak, referansları sorgulayarak işe girmeleri, yatırım yapmaları gerekir. Hatta mümkünse kurulan bir çiftliği ziyaret edin, yatırımcıyla yüz yüze konuşun. Bu şekilde size el verecek danışmanınız ile daha çok karşılıklı güven ilişkisi içinde yol kat edersiniz.

Solucan Gübresi Pazarlanması Kolaydır

            Artan nüfus ile birlikte insanlığın ihtiyacı olan gıdaya olan talep de arttı. Ancak artan konut ihtiyacının, şehirleşmenin etkisiyle tarım yapılabilecek arazi azaldı. Elde kalan tarım arazilerinden maksimum fayda sağlanması gerekmektedir. Yıllardır çiftçilerimizin kullandığı yapay, sentetik, kimyasal gübreler toprağın kalitesini düşürmesinin yanı sıra bu kimyasallar bitkilere de geçerek insan sağlığını etkiler hale geldi. Artan kanser vakalarının büyük bir çoğunluğu genetiği değiştirilmiş gıda ve kimyasal ilaç ve gübreler ile büyüyen sebze ve meyveler nedeniyledir. Hal böyleyken üretilen organik gübreye olan ihtiyaç artmaktadır.

 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com