Solucan gübresi üretimi son 10 yılda giderek artmaktadır. Ülkemizde ise üretimi ve kullanımının geçmişi oldukça kısadır. Solucan gübresinin faydaları ortaya çıktığından beri tarımda hemen her alanda kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak üretici sayısı da her geçen gün artmaktadır. 

Solucan Gübresi Yetiştiriciliği

            Solucan gübresi ekinler için oldukça faydalı olan gübre çeşitlerinden bir tanesidir. Ekinlerin kaliteli ve hızlı bir şekilde büyümelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda insan sağlığı için de son derece uygundur ve sağlığa zararlı hiçbir madde sürece dahil olmamaktadır. Bu sebeple de üretimi ve kullanılması oldukça faydalıdır. Solucan gübresi üretimi yapılması için iki önemli unsura ihtiyaç vardır. Bunlar solucan gübresi üretimi için uygun olan bir alan ve solucanlardır. Solucanlar oldukça küçük canlılar olduğundan üretim çok sayıda solucan ile yapılmaktadır. Solucanlar türelerine göre ayrılmaktadırlar. Hangi solucan türü ile üretime başlanacağına üretici araştırmaları sonucunda karar vermektedir. 

            Solucanlar doğaları gereği gün içerisinde ağırlıkları kadar besin tüketen canlılardır. Toprak içerisinde hareket eden, besin tüketen ve gübre üreten solucanlar, kısa süre içerisinde çoğalmaktadırlar. Bu sebeple solucan gübresi üretimi yapan kişiler belirli bir miktar solucan ile işe başlayarak sonrasında çok sayıda solucana sahip olabilirler. İlerleyen zamanlarda solucan satışı yapılması da olasıdır. 

Ekin Çadır Hizmetleri 

            Solucan çadırı solucan gübresi üretimi için en uygun olan alanlardan bir tanesidir. Bu sebeple Ekin Çadır solucan çadırı üretmektedir. Solucan gübresi üretimi için gerekli olacak ayrıntıları da solucan çadırı üretimine dahil etmektedir. Ekin Çadır solucan çadırının yanı sıra mantar çadırı ve hayvan çadırı gibi çeşitli çadır tiplerinden de üretmektedir. Çadır üretiminin yanı sıra kurulum hizmeti de vermektedir. Kurulum ülkenin her bölgesinde uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ekin Çadır bünyesindeki tecrübeli ekipler Konya solucan çadırı için ihtiyaç duyulan bölgeye giderek kurulumu titiz bir çalışma ile gerçekleştirmektedir. Solucan Çadırı oldukça uzun ömürlü bir üründür. 

            Solucan çadırı içerisinde ısı yalıtımı özelliği ve raflı sistem özelliği bulunmaktadır. Isı yalıtım her mevsimde üretim yapmaya devam etmeyi sağlarken, raflı sistem de çadır içerisindeki yerleşimin düzenli olmasını sağlar. 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com