Devlet tarafından verilen teşvik kredileri bazı kriterlere göre birbirinden ayrılmaktadır. Çeşitli sanayi iş kollarında teşvikler sağlandığı gibi, toprak ile ilgilenerek de bu kredilerden faydalanmak mümkündür. Canlı hayvan yetiştiriciliği de bu teşvik kredilerine dahildir. Son dönemlerde yaygınlaşan solucan gübresi yetiştiriciliği için de destek alınabilmekte ve kolay yoldan yüksek kazanç sahibi olunabilmektedir.

Solucan Gübresi Yetiştiriciliği Nedir?

            Solucan gübresi ilk olarak Amerika’da üretilmeye başlanmıştır. Fakat bu üretim süreci de henüz 10 yılı geçmemiştir ve oldukça yeni olarak adlandırılmaktadır. Türkiye’de de yaklaşık olarak 1-2 senedir aktif olarak gübre üreticiliği yapılmaktadır. Piyasa genelinde solucan gübresi yüksek fiyatlar karşılığında alınabiliyor olsa da, üreticiler kolaylıkla yüksek miktarda kazanç sağlayabilmektedirler.

            Solucan gübresi, solucanların dışarıya atık bırakması ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Her gün ortalama olarak kendi ağırlığı kadar besin tüketen solucanlar, tüketimin ardından bir miktar atık bırakmaktadır ve bu da gübre olarak kullanılabilmektedir. Fakat çok küçük miktarlarda gübre ortaya çıktığı için, minimum ihtiyaç duyulan solucan sayısı yüz binleri bulmaktadır. Bunun için de çok sayıda solucan toplamak yerine, uygun koşulları sağlayarak solucanların üremesi beklenmelidir. Üreme sonrasında 200 bin adet solucan 1 milyondan fazla solucan haline gelmektedir ve gübre üreticiliği oldukça büyük bir hız kazanmaktadır. Bu da piyasada yeni olduğu için yüksek miktarlarda kazanç anlamına gelmektedir.

Ekin Çadır ile Solucan Gübresi Yetiştiriciliği

            Solucan gübresi yetiştirebilmek için öncelikle gerekli ortamın hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için de 4 mevsim de üretimin devamlı hale gelebilmesi için çadır sistemlerinin kullanılması şarttır. Her türden ve her kaliteden çadır da Ekin Çadır tarafından temin edilmektedir. Ayrıca firma tarafından üretim ve montaj işlemlerinden farklı olarak, gübre yetiştiriciliği hakkında da potansiyel üreticilere çeşitli bilgiler aktarılmaktadır.

            Firmanın bünyesinde yer alan deneyimli personeller tarafından aktarılan bilgiler direkt olarak üretime başlamaya yeterli olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Kocaeli solucan çadırı satışını da tam anlamıyla üstlenen Ekin Çadır, sadece Kocaeli ile sınırlı kalmamış ve Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermeye başlamıştır. Bu sayede mevcut müşteri kitlesini arttırırken, üreticileri de yeni kazanç kapılarını keşfetmeye sevk etmiştir.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com