Tarımsal üretim, geçmişten bugüne ülkeler adına oldukça önemli bir faaliyet olarak göze çarpmaktadır. Bakıldığında geçmişten bu yana birçok ülkenin ve uygarlığın tarımsal faaliyetlerle ilgilendiği görülecektir. Zira tarımsal faaliyetler o kadar önemlidir ki, birçok medeniyet yetiştirmiş olduğu ürünlerden ismini almıştır. Bununla birlikte birçok medeniyette tarımsal faaliyetlerin yürütülmüş olduğu alanlarda kurulmuşlardır. Denilebilir ki, tarımsız bir toplum veya medeniyet düşünülemez. Tarımsal faaliyetler geçmişten bugüne insan yaşamının bir parçası olmuştur. Tarımsal faaliyetler sonucunda üretilen ürünler hem kişilerin günlük gereksinimlerini karşılamakta hem de ticari faaliyetlerinin ana unsurlarından biri olmaktadır.
 
            Bu anlamda tarımsal üretimi arttırabilmek adına çeşitli faaliyetler yürütülmüştür. Bu faaliyetlerden biri de tarımda üretimi arttırabilmek adına yapılmış olan çalışmalardır. Tarımda verimi artırabilmek ve birim alandan elde edilen üretim miktarını artırabilmek adına yürütülen bu çalışmalar neticesinde çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri de tarımda gübreleme sistemi adını vermiş olduğumuz modern bir yöntemdir.

            Bu modern yönteme göre çiftçiler birim alandan elde etmiş olduğu verimi artırabilmek adına toprağa çeşitli takviyeler vererek verimi artırmayı başarabilmişlerdir. Ancak bu gübreler içerisinde yer almakta olan kimyasal maddeler hem insan sağlığına zarar vermekte hem de toprak içerisindeki mineralleri uzun vadede yok ederek toprağı çoraklaştırmaktadır. Bu sebeple tarımda yeni yönelişler başlamış ve neticede solucan gübresi adını vermiş olduğumuz organik gübre çeşidi ortaya çıkarılmıştır.

Solucan Gübreciliği

            Solucan gübreciliği adı verilen sektör solucanlar tarafından üretimi gerçekleştirilen gübre üretimine verilen addır. Solucanlar, içerisinde yer almakta olan özel bir mekanizma vasıtasıyla gübre üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu özel sistem ile üretilen gübreler tamamen organik olup toprağa hiçbir yan etkisi yoktur. Üretimi iki katına çıkarma özelliğine sahiptir. Solucan gübreciliği ile uğraşan bir kimse bir ay gibi kısa bir vadede yaklaşık olarak 20 – 25.000 TL civarında kazanç elde edebilmektedir.

Solucan Çadırı

            Girişimciler tarafından son dönemlerde fazlaca rağbet gören alanlardan biri olan solucan gübreciliğinin yapılabilmesi için gerekli olan ilk şey; iyi bir solucan çadırı elde etmektir. Firmamız tarafından kurulumunu gerçekleştirmiş olduğumuz erzincan solucan çadırı bu alandaki başarımızı apaçık bir şekilde oraya koymaktadır. Ayrıca ürünlerimiz sahip olduğu özel izolasyon özelliğiyle her bölgede üretime imkan tanımaktadır.
 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com