Tarım sektörü zaman içerisinde büyük değişim ve gelişimler geçirmiştir ve geçirmeye de devam etmektedir. Kullanılan gübrelerde bu değişime ayak uydurmaktadır. Son dönemlerde kullanılmaya başlanan solucan gübresi ekinlere çok faydalı olması ve hızlı büyümelerini sağlaması sebebi kısa kısa dönemde çok fazla alana yayılmıştır. 

Solucan Gübresi Nedir?

            Solucan gübresi, diğer gübre çeşitlerine göre bir miktar daha uğraş gerektirmektedir. Az sayıda solucan kullanıldığında sonuç olarak üretilen solucan gübresi miktarı da oldukça az olacaktır. Bu sebeple solucan gübresi üretimi için yüzbinlerce solucan kullanılmaktadır. Solucan gübresi üretimi için öncelikle uygun bir üreme ortamı sağlanmalıdır. Sonrasında üretim gerçekleştirilebilir. Solucan gübresi ülkemizde yoğun olarak son 10 yılda üretilmektedir. Her gün kendi ağırlığı kadar besin tüketen solucanlar bir o kadar da gübre bırakmaktadır. Solucanlar tarafından bırakılan bu gübre belli bir süre sonrasında birikmektedir ve üreticiler tarafından toplanmaktadır. Sonrasında ise satış işlemleri gerçekleşmektedir. 

Solucan Çadırının Özellikleri 

            Solucan üretiminde oldukça önemli olan noktalardan biri de üretimin yapılacağı yerdir. Solucan gübresinin hızlı bir şekilde üretilmesi için bu üretime uygun olan solucan çadırı kullanılmalıdır. Bu çadırlar Ekin Çadır firması tarafından üretilmektedir. Çadırın kurulumu esnasında kullanılan her parça ayrı ayrı EKin Çadır tarafından üretilmektedir. Çadırın montaj süreci de Ekin Çadır tarafından profesyonel ekiplerin yardımı ile tamamlanmaktadır. Solucan çadırına ek olarak firma, kümes çadırı, inşaat çadırı, mantar çadırı gibi alternatifleri de üretmektedir. Çadırların her biri ısı yalıtımlı şekilde üretilmektedir. Böylece solucan gübresi üretimi yılın her mevsiminde yapılabilmektedir. Çadırların iç kısmında raflı sistem bulunmaktadır. Bu ayrıntı ise çadırların içerisinde yer problemi olmasını önlemek amacı ile düşünülmüş oldukça kullanışlı ayrıntılardan bir tanesidir. 

            Ekin Çadır kurulduğu günden bugüne değin müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur. Kalite her zaman öncelik olarak görülmektedir. Ülkenin her bölgesinde çalışmalarını kaliteyi esas alarak sürdürmektedir. Bu sebeple Edirne Solucan Çadırı üretiminde de aynı kalite anlayışı ile üretim yapılmaktadır. Yalnızca çadır üretimi ile kaymayıp, aynı zamanda müşterilerine solucan çadırı üretimi ile ilgili bilgiler vererek devlet destekleri konusunda da danışmanlık yapmaktadır. 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com