Tarım sektörü çeşitli gelişmeler ile sürekli olarak ilerlemektedir. Kullanılan gübrelerin farklılık göstermesi de bu gelişmelere örnek olarak verilebilmektedir. Yakın tarihlerden bu yana kullanılmaya başlanan solucan gübresi, üretiminin bir hayli zor olması ile bilinmekte fakat çok faydalı ve ekinlere yararlı olması sebebiyle de büyük üreticiler ve girişimciler tarafından tercih edilmektedir.

Solucan Gübresi Nedir?

Solucan gübresi, diğer gübre seçeneklerinden daha fazla uğraş gerektirmektedir. Az sayıda solucandan sağlanan üretim çok az olacağı için, solucan sayısının yüz binlere ulaşması gerekmektedir. Bunun için de öncelikle uygun bir üreme ortamının sağlanması ve her mevsimde üretimin gerçekleştirilebilmesi gerekmektedir.

Solucan gübresi, son 10 yıldır üretilmeye başlanmıştır. Her gün en fazla kendi ağırlığı kadar besin tüketen solucanlar, aynı miktarda da gübre bırakmaktadırlar. Bu gübreler, uzun süreler içerisinde büyük bir birikinti haline gelmekte ve üretici tarafından toplanıp, satışa sunulabilmektedir. Fakat çok az miktarlarda üretim gerçekleştiği için, uygun ortamın oluşmasına fazlasıyla öncelik verilmelidir.

Solucan Çadırının Özellikleri

Solucan gübresinin üretim hızının artabilmesi için her mevsim kullanılabilecek bir çadıra ihtiyaç duyulmaktadır. Bu çadırlar da Ekin Çadır adlı firma tarafından üretilmektedir. Çadırın her parçasının firma tarafından üretilmesine ek olarak, montaj işleri de yine aynı şekilde Ekin Çadır tarafından yapılmaktadır. Solucan çadırına ek olarak hayvan çadırı, kümes çadırı, inşaat çadırı, mantar çadırı gibi çadır seçeneklerine de firma aracılığı ile ulaşılabilir. Ayrıca çadırların her biri raflı sistemle oluşturulduğu gibi, ısı yalıtımlı olma özelliğine de sahiptirler. Bu sayede yılın her döneminde rahatlıkla kullanım gerçekleştirilip, üretime devam edilebilmektedir.

Ekin Çadır, kuruluş tarihlerinden bu yana her türlü bölgede aktif olarak hizmet vermiştir. Son dönemlerde Çorum Solucan Çadırı satışlarını da arttıran firma, bahsi geçen bölge genelindeki üreticilere de her alanda yardımcı olmuştur. Yalnızca çadır üretimi değil, teşvik kredilerinin alınması sürecinde de müşterilerine yardımcı olan firma, bu tür hizmet anlayışı sayesinde müşterilerinden büyük ölçüde beğeni toplamış ve mevcut müşteri portföyünü büyük ölçüde arttırmayı başarmıştır. Deneyimli ve alanında uzman kadrosu ile birlikte de yakın tarihlerden beri sadece Van ve çevresine değil, Türkiye’nin her iline ve ilçesine hizmet verilmeye başlanmıştır.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com