Dünya ekonomisinin üretim ve tüketim alanının oldukça yüksek bir kısmı tarım sektöründen meydana gelmektedir. Tarımda üretim ve birim alandan elde edilen verim miktarı oldukça önemli bir konumdadır. Birçok çiftçi birim alandan elde edilen verim miktarını artırmak adına çeşitli kimyasallar kullanmakta ve bu ise insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir. Günümüzde birçok hastalıkların temelinde kullanılan zararlı kimyasallar yer almaktadır. Özellikle durumun farkında olan bazı kesimlerce organik ürünler diğer ürünlere oranla daha fazla tercih edilir duruma gelmiştir.

            Tarımda gübre ve kimyasal kullanımı kısa bir süreliğine verimi artırmış olsa bile ilerleyen süreçte toprağa zarar vermekte ve verimi düşürmektedir. Son zamanda yapılan araştırmalar sonucunda üretimine başlanan solucan gübresi ise tamamen doğal ve organik olma özelliğiyle diğer gübre çeşitlerinden ayrılmış durumdadır. Bu yönüyle solucan gübreleri çiftçiler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Solucan gübreleri içermiş olduğu özellik itibariyle hem toprağın verimini artırmakta hem de toprağın yapısını diğer bileşenlere karşı korumaktadır. Solucan gübrelerinin tarımda kullanım alanlarının artması sonucu bu alandaki ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Solucan Gübreciliği         
   
            Günümüzde solucan gübresi üreticiliği, girişimciler adına oldukça kazançlı bir üretim alanı haline gelmiş durumdadır. Solucan gübreciliği birçok girişimci tarafından yapılabildiği gibi üretim gerçekleştirmekte olan çiftçiler tarafından da kendi tarım alanlarında kullanılmak üzere de yapılabilmektedir. Özellikle organik bir gübre olması ve üretim alanlarının azlığı gibi sebeplerle son zamanlarda yıldızı parlayan bir kazanç kapısıdır. Üreticilerine bir ay içerisinde 20-25 bin liraya kadar varan kazançlar getirebilmektedir. Ayrıca üretim için alınan solucanlar üreme özelliğine bağlı olarak bir yıl içerisinde 16 kat daha artabilmektedir. Bu durumda üretim tesisinizi her geçen gün büyütebileceğiniz anlamına gelmektedir. Eğer siz de solucan üreticiliği yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey iyi bir çadır edinmek olacaktır.

Çadır Özellikleri

Firmamız bünyesinde üretilmekte olan çadırlar tamamen A sınıf kalite malzemelerden tasarlanmakta olup; özel yalıtımlı yapısıyla her doğa koşulunda risksiz üretim avantajını siz değerli girişimcilere sunmaktadır. Çadır boyutları isteğe bağlı özel boyutlarda üretilmekte olup yerinde kurulum gerçekleştirilmektedir. Özellikle firmamız tarafından ülkemiz sınırları içerisinde kurmuş olduğumuz ankara solucan çadırı olumlu dönütler sağlamış, firmamızın bu alandaki kalite ve yetkinliğini ortaya koymuştur. 
            


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com