Tarımsal faaliyetler dünya genelinde önemini hiçbir zaman kaybetmemiş olan üretim faaliyetlerinin başında gelmektedir. Dünya genelinde ortaya çıkan ekonomik faaliyetler tarım ve ticaret özelinde gerçekleştirilmiştir. Modern dünyaya gelindiğinde ise buna bir de hizmet sektörü eklenmiştir. Özetleyecek olursak ekonomik etkinlikler tarımla başlamış bunların satışı ile ticari faaliyetler ortaya çıkmış ve bunların sunulması ile de hizmet sektörü meydana gelmiştir. Yani diyebiliriz ki her şeyin temelinde tarımsal faaliyetler yatmaktadır.
 
            Zira dünya geneli için bu kadar önem arz eden bu hususta çeşitli çalışmalar yürütülmüştür. Tarımda verimi artırmak adına gerçekleştirilen faaliyetler de bunlardan sadece bir bölümünü ifade etmektedir. Tarımda üretimi artırabilmek adına gerçekleştirilen en önemli faaliyet ise tarımda gübreleme sisteminin bulunması ve üretim miktarının artırılmasıdır. Zira bu gübreleme sisteminin bulunması ile üretim ve kazanç miktarı ciddi boyutlarda artış göstermiştir. Ancak kullanılan gübreler içerisinde yer almakta olan kimyasallar ilerleyen süreçte toprağa zarar vermeye başlamış ve üretimi olumsuz yönde etkilemiştir. Üretimin bu anlamda etkilenmesiyle birlikte tarımsal alanda yeni sistemlere ihtiyaç duyulmuştur. Bu anlamda gerçekleştirilen faaliyetlerin en önemlisi tarımda solucan gübresinin kullanılmaya başlanmasıdır. 

Solucan Gübresi 

            Solucan gübresi Kaliforniya solucanı ile üretimi gerçekleştirilen önemli tarımsal takviyeler arasında yer almaktadır. Özellikle Kaliforniya solucanının üreme sistemi ile gerçekleştirilen bu gübreler toprağa zarar vermemekte ve üretimi kısa vadede artırmaktadır. Solucan gübresi Kaliforniya solucanı ile üretimi gerçekleştirilen önemli tarımsal takviyeler arasında yer almaktadır. Özellikle Kaliforniya solucanının üreme sistemi ile üretimi gerçekleştirilen bu gübreler toprağa zarar vermemekte ve üretimi kısa vadede artırmaktadır. Kaliforniya solucanları evsel atıklar, çay atıkları, çeşitli kabuklu atıklar ve  taze sığır pisliği ile de beslenebilmektedir. Beslenmesi bu denli kolay olan bir canlının üretmiş olduğu gübreler ise piyasadan 20 TL’den alıcılar bulabilmektedir. Bu anlamda Kaliforniya solucanlarının üreticisine getirisi oldukça fazladır. 

Çadır Özellikleri

            Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen solucan çadırları solucan gübresi üreticisi için biçilmiş bir kaftan durumundadır. Zira firmamız tarafından kurulumu gerçekleştirilen tunceli solucan çadırı bu alandaki yetkinliğimizi ortaya koyması açısından bir örnek teşkil etmektedir. Firmamız bu alandaki yeni girişimcilere de ücretsiz olarak danışmanlık hizmetleri vermektedir. Sizlerde firmamız ile iletişime geçerek bu alandaki gerekli desteği sağlayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com