Solucan Gübresi Özellikleri

– Toprağın hava almasını sağlar. Bu sayede bitkiden alınan verim fazla olur.
– Diğer gübrelerden farklı olarak uzun süre kalır. Bitkileri besler.
– Toprak içinde zararlı bulunan bir takım maddeleri etkisiz hale getirir.
– Olumsuz hava şartlarında bitkileri korumaktadır.
– Üretilen ürünlerin raf ömrü uzun olur.
– Solucan gübresi takviyesi yapılan toprakta bulunan besin içeriği artar.

Sivas Solucan Çadırı

            Sivas solucan çadırı kurulumu işlemleri temini sağlanan firma tarafından yapılır. Ölçülerinize uygun boyutlarda solucan çadırı alırken firma yetkilileri gereken desteği vermektedir. Bu ürünün kullanımı, özellikleri, ücreti gibi soruların cevaplarını ilgili departman sayesinde öğrenilebilir. Web site üzerinden yapacağınız solucan çadırı alışverişinde öğrendiğiniz bilgiler dahilinde ölçülerinize uygun solucan çadırı tercihini yapabilmektesiniz. 

Solucan Çadırına Devlet Desteği

            Solucan gübresi üretim faaliyetleri beraberinde solucan çadırlarına olan talebi de artırmış bulunmaktadır. Talebin yoğunluğu üzerine solucan çadırı temini sağlayan firmalar bu alan üzerine yoğunlaşmış durumdalar. Solucan çadırı solucan gübresi kapsamında kullanılmakta olup, aynı zamanda yalıtım, hava şartlarına karşı dayanıklılık ve sağlamlık gibi faktörlerle kullanılan bir çadır türüdür.
 
            Bu çadır türleri solucan beslemek ve solucan gelişimi, solucan üretimi için kullanılmaktadır. Bu solucanların faydası oldukça fazladır. Solucan gübresi bu solucan türünden olan kırmızı kaliforniya solucanı toprağa kattığı besin değerleri ile çok fazla rağbet görmektedir. Özellikle tarım alanında faaliyet gösteren müşteriler bu solucan gübresini tercih etmektedir. Toprağa kattığı zenginlikler ve faydalar çok fazladır. Organik gıda üretimi için de gereklidir. Organik gıda üretimine ilişkin devlet desteği bulunmaktadır. Bu kapsamda devlet solucan gübresi işi yapanlara da destek vermektedir. Bu destek Milli Tarım Projesi adı altında, KOSGEB desteğidir. KOSGEB bu desteği sağlarken bir takım şartlar da koymuştur. Bu şartlar;

– KOSGEB girişimcilik sertifikasına sahip olmak,
– Yapılacak iş ile ilgili proje hazırlanıp KOSGEB’e iletilmelidir.
– Solucan gübresi işi için gereken makinelerin şirket kuruluşu sırasında satın alınması gerekir.  Aksi halde KOSGEB hibe vermemektedir.
KOSGEB’in aradığı şartlardan en belirgin olanı bunlardır. KOSGEB yaklaşık 150.000 TL ödeme yapmaktadır. Bunun 50.000 TL’si hibedir. 
 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com