Son zamanların gözde işlerinden biri solucan gübre imalatıdır. Solucan gübresinin tesisini kurmak aynı zamanda satışını gerçekleştirmek yatırımcılar tarafından yapılır. Büyük tesisler kurulur. Bu büyük tesislerden biri Şanlıurfa’da bulunmaktadır. Gübre üretim çadırları kurulur ve bu çadırlarda solucan gübresinin toprak ile ayrışması sağlanır.

             Aynı zamanda çadırın devam edebilmesi için gerekli bütün materyaller uzman ekip tarafından takip edilir. Şanlıurfa solucan çadırı kendi başına bir tesis olup hizmetlerine hızla devam etmektedir. Şanlıurfa bununla beraber solucan çadırlarının montajını yapıp, kurulumunu gerçekleştirirler. Çadırların kurulumunu yaparken uzman ekip ile çalışırlar. Solucan çadırını kurarken birçok kişiye ilham kaynağı olacağını biliyordu. Genç girişimcilerin önünü açarak hem solucan çadırlarının kurulmasını sağlar hem de onların yeni tesisinde bütün çadır sisteminin montajında yardımcı olur. 

Çadırlar Son Sistem İle Kuruludur

            Teknolojinin bu denli gelişmesi üretimin hızla devam etmesini sağlar. Solucan gübre çadırlarında da son sistemler kullanılmış teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanılmıştır. Çadırlar kurulurken özel yalıtım sistemi ile güvenlik altına alınmıştır. Yani kışın soğuktan yazın sıcaktan çadırı koruyarak üretime ara vermezler. Özel yalıtımları kullanırken bütün ayrıntılar düşünülmüştür. Tesis kurmak isteyenlere yardımcı olan Şanlıurfa ekibi kuracağı tesislerde de yalıtımlara dikkat eder. Bu firma yeni bir sektör girişiminde bulunurken daha az solucanlarla başlamış ve üretimi gerçekleştirdikçe tesisini büyütmüştür. Sadece bununla kalmayıp solucan çadırı kurmak isteyen kişilere devletin yardımcı olması için danışmanlık yaparlar. Üretimde aktif rol oynayan solucanların gübreleri bu şekilde sürekli artmaktadır. 

Solucan Çadırında Üretilen Gübreler

            Şanlıurfa farklı bir girişimde bulunarak bir solucan çadırı kurmuştur. Solucanlardan gübre imalatı ve satışı gerçekleştirilir. Üretilen gübrelerin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Meyve ve sebzeler için organik gübre rolünü başarıyla gerçekleştirir. Bitki büyümesini hızlandırmaya fayda sağlar. Sağlıklı bir gübre üretimi bütün organik gübre yerini alır. Ülkemizde yaygınlaşan bir sektör haline geldiği için birçok kişi ne olduğunu bilmekte ve satın almaktadır. Solucan gübre fiyatlarının uygun olması ile de bütün herkesin kullanımına yol açmış bu işi yapmak isteyen herkese de yol gösterici olmuşlardır. 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com