İstanbul Solucan Çadırı Kurulumu

            Solucan gübresi üreterek kendisine ek gelir sağlamak veya solucan gübrelerini tarımda kullanmak isteyen her girişimci solucan çadırına ihtiyaç duymaktadır. Solucan gübresi üretimi yaparken zorlanmamak isteyenler istanbul solucan çadırı satın almalıdır. Çadırı kurulumu için seçilen geniş alana çadırın montajı uzman ekip tarafından yapılmaktadır. Yağmur gibi su birikintilerinden bu çadırlar en ufak bir zarar görmemektedir. İdeal zemin için solucan çadırı birkaç cm yükseltilerek kurulmaktadır. Solucan çadırının kapısı da çadır gibi rüzgar almamakla birlikte yağmur da almamaktadır.

            Çadır, solucanları nemden koruyacak şekilde kurulur. Uzman ekibimiz tarafından kurulan solucan çadırları, modern teknoloji kullanılarak üretilmektedir. İstanbul’un herhangi bir ilçesinde, etrafı tel ile çevrilmek şartıyla düz bir zemine solucan çadırları kurulmaktadır. Sığır gübresi açık bir alanda bırakılarak, besin olarak solucanlara verilmektedir. Solucan mamasının toprakla karışmaması için beton zemine mamalar koyulmaktadır. Solucanların çadırdaki yaşam alanında üretim havuzu vardır. Üretim havuzu hava alacak şekilde ekibimiz tarafından tasarlanmaktadır. Solucan havuzları sulanarak yeterli nem düzeyine ulaştırılır.

İstanbul Solucan Çadırının Genel Özellikleri

            Toprağın pH derecesi, solucanların gübresinden olumlu sonuç almak için önemlidir. Yem kırma makinesi ile solucan çadırının içindeki solucanların mamasına katılacak malzemelerin küçük hale gelmesi sağlanmaktadır. Solucan çadırı başta İstanbul olmak üzere mevcut bütün şehirlerde kurulabilmektedir. Solucan gübresi üretimi için haftada bir gün yeterli olması sebebi ile genç girişimcilerin ilgi odağı olmuştur. 6 ay içerisinde solucan çadırında oluşan gübreler; seracılara, çiçek ve ağaç üreticilerine satılmaktadır. Solucan çadırı, solucanlara kapalı bir alan sağlamaktadır. Solucan çadırının kapısı izolasyonlu olmakla birlikte istenildiğinde sökülüp takılabilmektedir. 

            Solucan çadırı kapısı traktörün girip çıkabileceği şekilde ve iki yanı izolasyonlu olarak üretilmiştir. Çatı şiltesinin bir yüzü folyo kaplıdır. Yan yükseklik 175 cm civarıyken orta yükseklik 365 cm civarıdır. Solucan çadırların içine reaktörler yerleştirilmektedir. Solucan çadırı ne kadar geniş olursa solucan gübresinden elde edilecek kar o kadar fazla olur. Çadırlar büyütülmek istenildiği zaman istenilen büyükte yeniden ayarlanabilmektedir. Kaliteli ortamda ve uzman ekip tarafından tasarlanan solucan çadırları ülkemizde oldukça rağbet görmektedir.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com