Üretimin arttırılabilmesi için çeşitli tarım seçenekleri kullanıma girmiştir. Bunlardan birisi de solucan gübresidir. Üretimin hızlandırılması ve ekinlerin daha sağlıklı hale gelebilmesi için kullanılan solucan gübresi, oldukça zor bir şekilde üretilmektedir. Üretiminin zor olması da, ürünün piyasa genelinde az miktarda olması ve fiyatının da yüksek olmasına sebep olmaktadır. Bu tür durumların oluşması sayesinde de solucan gübresi üreticilerinin kazançları artmakta ve çiftçiler, gübre üretimine teşvik edilmektedirler.

Solucan Gübresinin Özellikleri

            Solucan gübresinin yetiştirilebilmesi için, girişimcilerin çok fazla miktarda solucana sahip olması gerekmektedir. Başlangıçta 100 bin adet gibi miktarla başlanılmasının ardından bu sayı çok kısa süreler içerisinde 1.5 milyona ulaşabilmektedir. 1.5 milyon solucan ile de çok hızlı bir süre içerisinde solucan gübresi üretimine başlanabilmektedir. Fakat solucanların her biri kendi ağırlığı kadar yiyecek tükettiği için, yiyecek ücretleri de büyük ölçüde artmaktadır. Tüm bu giderlere rağmen, solucan gübresinin önemli ölçüde faydalı olmasından dolayı fiyat yükselmekte ve üreticiler de yüksek miktarda kazanç sağlayabilmektedirler.

            Solucan gübresi, her dönem üretilebilmelidir. Üretimin kesintiye uğraması, üreticileri büyük ölçüde zarara sürüklemektedir. Bunun için de her dönem üretim yapılabilmesi için uygun yetiştirme ortamının hazır hale getirilmesi şarttır. Bu ortam da genellikle çadır vasıtası ile hazırlanmaktadır. Solucan çadırı adı verilen çadırlar birbirinden farklı şirketler aracılığı ile temin edilebilmektedir. Fakat birbirinden farklı hizmetleri sayesinde Ekin Çadır adlı firma ile de iletişime geçerek hem uygun fiyatlardan faydalanılır, hem de solucan gübresi yetiştiriciliği hakkında geniş bilgi sahibi olunabilir.

Ekin Çadır’ın Sağladığı Kolaylıklar

            Ekin Çadır, hizmet vermeye başladığı senelerden bu yana birbirinden farklı çadır tiplerinin üretimini ve montajını deneyimli ve alanında profesyonel personelleri ile gerçekleştirmiştir. Üretimin tamamen firma bünyesinde yapılması da fiyatların piyasanın altında olmasını mümkün kılmaktadır. Dolayısıyla Elazığ solucan çadırı satış işlerini de gerçekleştirmeye başlayan firma, bölge genelinde yer alan tüm üreticiler ile iletişim halindedir. Bu sayede solucan gübresi yetiştiriciliği gibi iş alanlarına yeni giriş yapacak olan kişiler, Ekin Çadır tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirilmekte ve sektöre hazır hale getirilmektedir. Bununla birlikte de doğal olarak firma, müşterilerinden büyük ölçüde güven toplayabilmektedir.


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com