Organik tarımın yaygınlaşması ve tüketicilerin bilinçlenerek bu üretim şeklini daha çok talep etmesinin sonucunda üreticiler de yönünü doğal ürünlere çevirmiştir. Doğal ürün üretmenin tek şartı ile kimyasal her hangi bir madde kullanmadan tamamen doğal gübreler ile üretimi sağlamaktır. Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan organik gübre çeşitlerinden birisi de solucan gübresidir.

            Özel bir solucan türünden elde edilen bu zengin içerikli gübre kısa süre içinde üretilebildiği için birçok girişimci ve üreticinin de hedefi olmuştur. Yeni bir iş kurmak isteyen, sahip olduğu boş araziyi kazanca çevirmek ve değerlendirmek isteyen ya da bu konudaki Pazar ihtiyacını fark eden girişimciler firmalardan teknik destek alarak kendi solucan gübresi üretim çadırlarını kurabilirler. Firmalardan hizmet alınarak kurulan bu çadırların içinde gübrenin oluşturulacağı havuzlar, solucan yemleri ve solucanların kendileri de yer almaktadır.
 
Solucan Gübresi Üretimi Nerede Yapılır?

            Solucanların büyüme ve üreme hızını arttırmaları ve daha çok gübre oluşturabilmeleri için belirli bir ısı-nem dengesi gerekir. Bu denge de ancak kapalı devre çadırlar ve gerekli ise iklimlendirme cihazları ile olur. Kapalı çadırlar ısı yalıtımlı olduğu için dışarıdaki havadan ya da iklim koşullarından etkilenmeden üretim yapabilmenizi sağlar. Bu yüzden de Türkiye’nin her bölgesinde ve şehrinde solucan çadırı kurmak ve gübre üretmek mümkündür. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesinde birçok ilde verilen destek ve hibeler ile solucan gübresi üretmek mümkündür. Bu bölgede yapılan tarımsal üretimde de solucan gübresi kullanımı yaygınlaşmaktadır.
 
Ardahan Solucan Çadırı Kurulumu

            Ardahan solucan çadırı için firmalar sizlere hem teknik destek vermekte hem de üretim ve satış ile ilgili bilgiler vererek kazancınızın artmasını sağlamaktadır. Solucan gübresi üretimi yaparken gerekli olan tüm malzemeler çadır kurulumu ile birlikte sizlere uzman firmalar tarafından sağlanmaktadır. Firmaların bu hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiler sahada görev yapan teknik personellerden alınabilir. Kurulan çadır büyüklüğü ve çadır içinde yer alan solucan sayısına göre üretim kapasiteniz değişmektedir. Üretilen gübreleri tüm Türkiye’ye satış noktaları kurarak ya da internet üzerinden satarak sevk etmeniz mümkündür.
 
 
 
 
 
 
 


Bir cevap yazın

Solucan Gübre Çadırı

Türkiye'de solucan gübresi üretmek ve bu konuda yatırım yapmak son yıllarda en sık görülen yatırım sektörüdür. Ülkemizde daha yeni başlayan solucan gübresi üretimi yurt dışında oldukça fazla talep olan yatırımının bir hayli fazla olduğu bir alandır. Web sitemiz üzerinden solucan gübre yetiştiricileri ve yatırımcıları için solucanların yetiştirilip üretilmesine destek olmak amacı ile kurulmuştur. Solucanlar bir sene içerisinde doğru üreme şartları ve beslenme katkıları ile bulundukları sayının 16 katına çıkabilmektedirler. Az sayıda solucanla başlayacağınız solucan yetiştiriciliği işini kısa zamanda büyütebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Saray Mah. 71. Sok. No: 6 Kahramankazan/ANKARA

Telefon: 0541 835 84 07

E-Posta: bilgi@ekincadir.com.tr

Web: https://www.solucangubrecadiri.com